Subiect: Simptome sarcina
View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 28 oct 2010, 14:32:27
rose rose's Avatar
rose rose rose rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2009
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Dieta personalizata
Date: 172cm, 66.2kg
Mesaje: 336
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Smile Re: Simptome sarcina

Fetelor, sper sa va dau si eu o veste buna cum ca urmeaza sa am un bebe.
Astept mai intai sa vad cat o sa-mi intarzie. Ultima menstra a fost pe 1 oct deci se calculeaza usor acum....in ultimele luni mi-a venit mai tot timpul cam la 25-26 de zile dar ma gandesc acum ca a intarziat putin de la schimbarea vremii......incerc sa nu ma entuziasmez prea tare. Simptomele pe care le am sunt asa:
- durerea sanilor (oricum inainte de a-mi veni aceasta aparea dar nu cu o sapt si jum inainte ci doar cu cateva zile inainte) si inca nu m-a lasat asa cum se intampla de obicei in ziua in care imi venea;
- nu am pofta de mancare si parca ma simt plina mai mereu;
- ma duc cam des la toaleta (eu si inainte ma duceam dar acum parca e mai greu sa mai aman );
- de obicei am niste crampe in ziua in care imi vine (uneori f dureroase de nu stiu ce-i cu mine) iar acum o sapt am simtit niste crampe asemanatoare cu cele de la menstra dar nu insuportabile......ci cum ca prevestesc ca urmeaza sa-mi vina; acum nu simt nimic;
- in dimineata asta am simtit o mica durere in partea dreapta dar mi-ai trecut.

Mai astept cateva zile (depinde cat o sa rezist) si apoi o sa-mi fac un test. Doar de 2 ori anul asta mi-a venit cam la 27-29 de zile iar in rest la 25-26 de zile (chiar si 24 o data) si de asta mai astept.

Azi e a 28-a zi si va anunt si maine daca a mai aparut ceva intre timp.
Sper sa fie cu noroc!
rose rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1649 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1132 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat