View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 10 ian 2012, 11:52:02
mituica loredana's Avatar
mituica loredana mituica loredana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 ian 2011
Locaţie: bolbosi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 93kg
Mesaje: 182
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana

Fetelor azi ma gandeam sa vorbim despre depresia cauzata de kg in plus.
Eu am trecut prin asta si vreau sa stiu daca s-a mai intamplat si la altcineva.
Dupa ce a venit pe lume fetita mea(si odata cu ea si kg in plus),am avut o perioda cand refuzam sa ies din casa(mai ales la shoping).
sunt o fire optimista de felul meu, asa ca am trecut peste asta(dar fara sa fac nimic in privinta kg).
Ce m-a facut sa "pun piciorul in prag", a fost anul trecut de Craciun ,am mers la cumparatui si nu pot sa va spun ce stres si ghin pentru faptul ca nu am gasit nimic.In ajunul Craciunului imi venea sa plang (dar era ajunul asa ca trebuia sa fiu vesela de dragul familiei)Oricum sotul meu care ma cunoaste si-a dat seama ca ceva nu este in regula asa ca , ca intodeauna a fost alaturi de mine.
Dupa revelion am spus stop mancarii nesanatos, asa ca am intrat pe slabute si am inceput lupta.Alaturi de voi nu mi se pare greu , sustinerea si sfaturile voastre ma ajuta sa-mi schimb viata.
Va multumesc si va pup slabutelor(prietene dragi)
mituica loredana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1935 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1418 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]