View Single Post
  #2353 (permalink)  
Vechi 07 mai 2011, 15:23:39
Ghinduta's Avatar
Ghinduta Ghinduta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 apr 2011
Locaţie: Milano, Italia
Vârsta: 41
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 147
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)

Citat:
Anterior postat de jess Vezi mesajul
da nici nu mai stiu cu ce trebuie de combinat. eu una ador sa pap salata verde cu brinza..ador si nu-mi pasa. desi amninc intr-o zi si lapte si brinza si iaurt tot am carente de calciu
Si eu aveam carente de calciu...m-au si internat ai mei in spital ca sa bage aia calciu si vitamine in mine cum trebuie...si degeaba ca nu il asimilam.
Am citit ca daca iei tablete de calciu e musai sa le combini cu D3 ca sa se asimileze.
Ti-as da un sfat daca primesti...la mine asta a functionat: am mancat legume bogate in calciu: brocoli, varza, conopida, si multe citrice...si dupa un timp...destul de lung cam un an , analizele mi-au iesit perfecte. Nu imi mai aduc aminte exact alte alimente cu continut mare de calciu...dar cu google se poate afla orice.
Citat:
Anterior postat de Andra D Vezi mesajul
ceao fetele!
Marinuta, ma uit acuma la poza

Eu stiu ca putem amesteca branza cu legume si verdeturi.. nu am auzit sa strice in vreun fel, dar nu bag mana-n foc

Jess .. si eu am niste pofte mai nou dar incerc sa ma abtin..
Asa stiam si eu, ca e buna cu legume... dar nu sunt doctor, asa ca nici io nu bag mana in foc.
poftele astea, mi se pare ca ne omoara pe noi....nu foamea.
Citat:
Anterior postat de jess Vezi mesajul
nu sunt mereu asa nebuna dupa mincare. am unele momente in care nu ma pot stapini. poate ma inscriu lunea viitoare la sala. nu stiudar nu-mi place. ma plictisesc rau de tot
Incearca sa sari coarda acasa, sau sa iesi la plimbari luuungi in pas alert. Important e sa te misti cat mai mult, fara sa te simti pedepsita...si apoi pofta vine mancand...poate o sa iti placa de data asta la sala.
Citat:
Anterior postat de Monica17 Vezi mesajul
Ce fac fetele?
Nu m-am putut abtine si am mai pus o poza. La 58kg si blugi masura 28 vs 80...sau mai mult .
Multumesc si pentru comm, fetelor!
Wow! Felicitari! la chestii de astea, nici nu cred ca e recomandat sa te abtii. Poti fi extra mandra de tine!
Ghinduta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]