Subiect: Jurnal polyana
View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 15:02:49
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de polyana Vezi mesajul
cu caldurile astea nu prea mai pot manca....chiar nu stiu daca consum macar 500 calorii/zi. de exp:
dimineata am baut doar cafeau si pana la 13 cand m-am intors am mai baut 1 litru de apa;
la pranz am mancat 2 rosii, nu prea mari, si un ardei gras verde, o 1 felie de paine integrala cu salata de vinete cu dovlecel(dupa reteta de la fulguta);
iar acum, la "gustare" tot cam la pranz a fost si asta,am papat deja pepene rosu(cred ca 200-300 gr) / azi n-am cantarit nimic
stiu ca nu tre sa amestec pepene cu altceva dar am facut-o

pt cina nus ce-o sa mananc, ca nu mai am nici pepene, nici rosiima duc acum sa-mi cumpar ceva de la piata.

ok, ms pt sfaturi, ma simt bine cand am pe cineva la coasta mea si-mi mai da cate una
poi sa stii ca iti dau una pe cocoasa, ete ca am si cu ce..plus ca are rezerva
Nu vreau sa aud ca ai 500 de cal, vreau sa aud ca ai 1000 cel putin..Sunt sigura ca nuci si seminte crude ai voie, sunt calorice si fac ogramada de bine, asa ca te rog sa-ti cumperi si din astea din piata si cand nu stii cum sa ajungi la 1000 de cal sa mananci un pumn la gustari..Si migdale poti..nu seminte prajite, ci mieji cruzi.Si la cina o bucata de carne sau peste pe langa o salata buna nu cred ca nu poti manca, mai ales daca le mananci reci.
Pupici, eu te astept cu armamentul din dotare
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 21 aug 2010 at 00:06:15.