View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 10:42:45
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul

Cam da
Parerea mea personala - regula sa nu mai mananci nimic dupa ora 6 e cam comunista cand lumea lua somn la 22..dar timpurile s-au schimbat si noi astia mai tineri ne punem la somn pe la 12-1..de la ora 5 cand ai mancat tu pana la ora 11 sunt 6 ore..deci normal ca te- a apucat foamea si daca nu foamea macar poftele...sfatul meu..eu am citit asta dintr-o carte destul de celebra - nu stiu dc am voie sa ii scriu numele- si respectiva doctorita zicea ca mesele tb sa fie cam la 6 ore distanta si intre mese cate o gustare..eu asa am programul 8:30; 14:30 si 19:00 iar gustarile la 11:00 si la 17:00..teoretic pare tarziu ca mananc la 19 dar ma pun la somn dupa 23:00 deci am 4 ore pana la somn
Mi se pare echilibrat programul de masa pe care ti l-ai stabilit.
Eu aici recunosc ca-s un adevarat dezastru. Nu am un program. Mananc cand mi-e foame sau cand am timp
Uite, pana acum nu am papat nimic. Doar cafeaua

O sa incerc sa ma ghidez si eu dupa aceste ore, mi se par (ma repet) ok. Multumesc mult pentru idee

In ceea ce priveste ora cinei, mi se pare crima pt stomacul meu sa nu mai mananc dupa 18, mai ales ca ma culc pe la 11.30-12 noaptea. Ma apuca o ameteala si o durere de cap si nu pot dormi de foame. In general, daca nu mananc multe ore, am simptomele astea. Iar durerea de cap pe care mi-o provoaca foamea este f chinuitoare. Nu ma lasa ore intregi si cu niciun medicament

Pupici dragi si multumiri
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]