Subiect: Jurnal slimmy
View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 00:17:56
Cassy's Avatar
Cassy Cassy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal slimmy

Citat:
Anterior postat de slimmy Vezi mesajul
@Cassy: Ok, m-ai lamurit, o sa incerc sa tin cont. Pari f bine documentata, asa ca am alta intrebare. E ceva ce poti manca sa te poti satura ca omu? Mult adica. Si fara sa ai probleme?
Hm Da ! salata !
Glumesc ! Uite, eu am slabit MANCAND ! nu m-am infometat niciodata, din contra, sunt o gurmanda si am papat pe saturate, mai ales ca inca sunt "mica" si sunt in crestere .
Pai de exemplu, sa fim seriosi. Nu te-ai satura din 2 oua fierte + 2 felii de branza + o salata mare? Iti zic eu ca da, si nici nu iti dauneaza la "silueta". Faza e ca poti manca bine si sa slabesti,dar trebuie sa stii cum sa mananci. Proteinele te satura cel mai bine si nu ingrasa daca sunt cat de cat dietetice. Adica stii tu, nu manca si tu slanina sau iaurt cu 20% grasime,adica oricum nu le mananci pe astea.
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat