Subiect: Rina 90" s
View Single Post
  #2413 (permalink)  
Vechi 03 nov 2010, 11:14:45
Cl@udi's Avatar
Cl@udi Cl@udi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2010
Locaţie: Pitesti, Romania
Dieta: Rina's 90
Date: 169cm, 63kg
Mesaje: 1.266
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s

Sincera sa fiu, eu de multa vreme ma gandesc la o detoxifiere serioasa, dar nu cu colon Help (pe care chiar l-am folosit, dar nu am observat mari efecte), Colon X, sau mai stiu eu ce! As incerca cu 3-4 zile de sucuri de fructe si legume, urmate de alte 3-4 zile de fructe si legume crude, dupa care inca 3-4 de supe, initial de legume si apoi de carne. Dar asta numai dupa cel putin 2 luni din faza II de Rina. Si nu neaparat pt kg care se pot pierde cat pt beneficiile aduse sanatatii.
Oricum, ma voi mai gandi si voi mai strange informatii, voi cere opinia unui medic, si abia apoi ma voi hotărî.
Asa cum spune Ana, m-am ingrozit cand am vazut ce mizerii au eliminat oamenii aia in timpul detoxifierii. Si totul s-a petrecut in numai doua saptamani ; iar afectiunile de care sufereau s-au ameliorat semnificativ, mai ales pt cei care au continuat sa respecte instructiunile terapeutilor (e vb de medicina holistica) si sa aiba o alimentatie sanatoasa.
Cl@udi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1494 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1365 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Cl@udi; 03 nov 2010 at 11:19:27.