View Single Post
  #2428 (permalink)  
Vechi 10 apr 2012, 20:16:40
david's Avatar
david david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Te inteleg draga mea, nici nu stiu ce sa mai zic, nici eu nu am tinut o dieta drastica, dupa parerea mea, aveam aproape orice in meniu, doar prajituri imi lipseau, incercam sa mananc cat mai sanatos, nici cartofii nu i-am scos, ii foloseam la ciorbe, si totusi s-a intamplat....cred ca organismul nostru nu poate sa reziste mult timp fiind privat de anumite lucruri, trebuie noi sa ajungem la un echilibru si sa mancam putin din toate, dar putinnnn
Eu de Pasti fac friptura si ciorba de miel, drob, sarmalute in foi de vita, oua, cozonaci facuti de mine vineri, kek si un tort cu crema de zahar ars.Nu mi-am propus sa fac prea multe, alatdata faceam cate 4 feluri de praji, acum ma limitez doar la un tort, cred ca este mai bine pt. mine, nici nu ma obosesc prea mult si nici nu o sa fiu nevoita sa ma " sacrific" cu atatea dulciuri

Vidi ai terminat treaba, te vad verde?
Eu azi am facut urzici, imi era asa pofta...
Buna Myha .Nu am intrat pana acum ,tocmai am terminat sportul 30 min cu Billy.Azi toata ziua am trebaluit,de la 10 la 18,am facut ambele camere "luna",miroase asa frumos ,a balsam si geamurile arata impecabil.Maine termin livingul si baia ,merg si la tuns ,nu pot singura ca m-as tunde.
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]