View Single Post
  #243 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 18:49:29
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal loreda5 - drumul spre ”injumatatire”

Citat:
Anterior postat de loreda5 Vezi mesajul
Imi place mult pestele. Cu toate astea parca nu stiu sa-l prepar de regim. Asa ca am preferat conservele de ton maruntit in suc propriu. Dar este asa de sec. Il mananc in salate dar si amestecat cu iaurt. Acest amestec este ok d.p.d.v. Monti?
Pestele,mai ales cel gras ,e excelent pt slabitCu cat mai gras cu atat ajuta mai multMananca ton in ulei dei masline,cu salata de varza,telina si morcov,e f satios,il scurgi intr-o strecuratoare si mananca asa,uleiul de masline crud ca si pestele ajuta imens
Daca vrei sa-l mananci cu iaurt,foloseste unul gras,integral,nu degresat,pt ca e masa lipidico-proteica.dar atentie la lactate,incetinesc slabirea,e acceptat un iaurt pe zi sau 200 gr de branza grasa pe zi
Eu pestele in general il mananc fript,pt ca mi se pare mai gustos,si folosesc f mult tonul in ulei de masline pe care il amestec cu diverse salate
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]