View Single Post
  #2434 (permalink)  
Vechi 03 nov 2010, 08:12:23
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Citat:
Anterior postat de danuta Vezi mesajul
Buna dimneata!
Mare dreptate aveti,cand iti propui sa te tii de dieta se gaseste cineva sa te imbie cu toate cele si daca refuzi numai ce auzi..........hai lasa ca nu se cunoaste un covrig sau un biscuit.....offfff
Eu lucrez in birou cu patroana mea si ne mai serveste ba cu un covrig crocant,ba un biscuit,ba un corn cu rahat.......Ieri am refuzat biscuitii,s-a uitat cam lung la mine,m-a intrebar daca am ceva cu ea,i-am explicat de ce nu vreau,nu parea ca a inteles,a ramas la ideea ca sunt suparata pe ea dar ma gandesc ca daca am sa o refuz constant nu v-a mai insista.Bine.........mai face si cate o intepatura la adresa mea dar nici nu bag in seama....
Plec la munca,poate intru mai pe seara.
Va pup,o zi buna!
Eu zic sa servesti dar sa pui de-oparte. Te-nteleg prin ce treci ,colegele mele la servici comanda aproape zilnic mancare ,si toata ziua rontaie ,cand mai trec pa lang mine sa ma serveasca le spun numai cand vad ca se apropie ''OCOLITI-MA".S-au invatat cu mine asa,treaba lor ce zic,mai greu mi-e cand merg la o aniversare sa nu servesc imic sa nu jicnesc gazda.Atunci sa vezi insistente.Ma tot gandesc la o solutie sa pot trece neobservata,nu vreau sa dau nici explicatii prea multe dar nici regimul nu mi-l dau peste cap.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]