View Single Post
  #2457 (permalink)  
Vechi 22 mar 2011, 12:15:38
Kamyy's Avatar
Kamyy Kamyy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Nici sa nu te gandesti ,asa imi spune si mie mama ,sa mananc ca sunt prea slaba si sunt vanata la fata (vede ea rau)Daca m-ar vedea zilnic tot timpul mi-ar spune.Asa sunt parintii,considera grasimea o bunastare si sanatate.Mama mea e plinuta ,am pus poza cu ea de la botezul lui David ,nu stiu daca ai vazut-o .Eu nu suport grasimea si vreau sa mai slabescIn Ro e asa dar in alte tari nu ,ca sa ie totul ok la noi in tara intai trebuie schimbata mentalitatea si pe urma se schimba totul
Mama mea e o femeie moderna,manaca sanatos,anul trecut ea m-a motivat cel mai mult sa ma apuc de slabit,ea mi-a zis ce si cum sa mananc...a stat aici la mine 3 luni dupa ce am nacut...ea imi pregatea mancarea...totul fiert,la gratar,nu infometare...si ea a slabit anul trecut vreo 5kg,dar asa in tot anul....ea a fost mai plinuta de felul ei,pe vremea cand nu stia ce e aia o dieta,sa mananci sanatos...acum asculta pe la tv,medicii....deci nu am ce comenta...tata in schimb e cu mentalitatea aia invechita,de om de la tara....parintii mei sunt si tineri,au 51 ani amandoi...eu cand aveam 60kg aratam groaznic,fff slaba...si cand m-am ingrasat putin toata lumea imi zicea ca arata bine....bine ca nu la 100kg...la 70kg sunt bine,la 65kg slaba,iar la 60kg arat´fff urat.....asa e formatul meu.
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]