View Single Post
  #2485 (permalink)  
Vechi 19 oct 2016, 16:01:56
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Trist infiorator si strigator la cer!
Omenia lipseste la majoritatea cadrelor medicale. Foarte putini isi fac meseria cu devotament si pasiune. Vai ce rau imi pare pt familia baietelului...
Michel, o ador pe micuta mea e atat de dulce si chiar cu trezirile dese noaptea, nu as schimba nimic la ea! Nu credeam ca pot iubi vreodata cu atata intensitate. Fetele mele sunt tot ce am eu mai bun pe lume!... defapt de ceva timp ma tot incearca un sentiment, as mai vrea un bebe..fluturas ce zici???
Se spune ca alaptatul creaza o relatie f intima intre mama si bebelus. Si eu imi iubeam ( si inca ii iubesc ) foarte mult copiii dar pe mine ma deranja sa fiu atat de legata de ei. Mi-am dorit sa fie independenti, sa se descurce pe cont propriu ( presupun ca imi doream sa fie ca mine). Asa ca cel mare a refuzat suzeta si alaptatul fix cand a facut 6 luni. Cel mic l-am intarcat eu la 8 luni. El era mai lipicios. Cu toate astea avem o relatie foarte stransa.

Eu zic ca fetele au nevoie si de un cavaler sa le apere Asa ca ... ce mai stai pe ganduri?
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
butterfly30 (19 oct 2016), Laura (19 oct 2016), lidiuta (19 oct 2016), Zoe (20 oct 2016)