View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 12 apr 2010, 16:00:30
elpis's Avatar
elpis elpis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 35
Dieta: disociata personalizata, low calories
Date: 160cm, 60kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am picioarele prea groase!

am fost la electrostimulare....45 minute...am rezistat pe 7....din pacate....tipa de acolo....a spus...ca eu nu o sa dau jos din cm de pe coapse....pentru ca electrostimularea ma ajuta mai mult pentru refacerea tonusului muscular....ceea ce eu nu am nevoie....sa continui cu sala si asta e....

mi-a recomandat pentru remodelarea coapselor...sa continui impachetarile criogenice....(5 sedinte)....si apoi o sa vedem daca trebuie sa modific tratamentul.....cum am rezistat eroic la tratament astazi...mia recomandat sa il continui.....deoarece....are efect...doar ca foarte putine il agreaza.....(din cauza frisoanelor puternice pe care le simti)....mie mia spus...ca daca am trecut de prima impachetare cu brio...urmatoarele 4 o sa fie din ce in ce mai usoare....mio promis ca dau cel putin 5 cm jos....dar mno....sunt realista...mie 2 imi trebuie doar....

rezultate imediate...nu se prea observa....cred ca nici nu ai cum sa observi dupa prima sedinta....nu se pot face miracole din prima....dar, am inteles ca dupa a 2-a, a3-a...ar trebui sa sesizez diferenta cu ochiul liber...nu neaparat cu centimetrul in mana.....

acum am ajuns in camera...si m-am masurat...intradevar....1 cm mi sa dus de pe coapse, si si de deasupra genunchiului....dar, asta e intradevar si problema mea majora....am muschi....nu stiu de la ce mi i-am dezvoltat asa de mult....dar....acum...nu prea am ce face....mi doar teama ca acum cu aerobic si taebo....o sa mi dezvolt si mai tare


in orice caz....ca sa nu uit....tipa de la centrul de remodelare mi-a recomandat consumul de apa si fructe zilnic....si bineinteles, o ora sport...cel putin de 3 ori pe sapt.....


va ma spun mai multe detalii...dupa a 3-a sedinta de impachetare....


spor la dieta......
elpis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1742 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1225 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1226 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]