View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 07 aug 2010, 17:22:53
otiliaa's Avatar
otiliaa otiliaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Firenze/, Italia
Vârsta: 39
Dieta: monti
Date: 160cm, 76kg
Mesaje: 1.375
Aprecieri acordate: 749
Am fost apreciat(a) de 786 ori in 414 mesaje
Implicit Re: Jurnal plictisitor - otiliaa

Bine v-am regasit!dupa o dimineata putin agitata(era intoarsa aproape toata casa,iar eu eram singura)si dupa un pranz "copios"a venit vreme sa stau un pic si la pc.ce a cuprins pranzul asta copios:un sfert de varza proaspata(cand am frecat-o cu putina sare a mai ramas o mana)o rosie si 13 masline cu putin otet din vin,fara ulei ca nu-mi place si un sfert de ciorcine de strugure. dupa o ora imi era foame am mancat doi biscuiti,98kcal,iar dupa doua ore o pruna.dupa pruna asta gata,vreau sa astept faimoasa pizza care va fi cu:mozzarella,cateva felii de salamior picant si cu masline.e adorata mea. Oricum inaite de pizza tra' sa-mi insotesc jumatatea la plimbare aproape 2 km.e un pic mai naspa ca e soare,dar merg cu placere.am uitat sa spun ca daca tot fac prostia si mananc pizza cred ca o sa mananc si o inghetata.si asa e doar o data pe saptamana...hai nu ma certati.
otiliaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1934 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]