View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 07 sep 2010, 13:47:34
Yadhira's Avatar
Yadhira Yadhira este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 sep 2010
Locaţie: Arnhem, Olanda
Vârsta: 37
Date: 162cm, 90.7kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Yadhira

Buna fetelor,
Multumesc pentru incurajar.
Dupa cura cu ciorba de varza care m-a adus in stadiul de semi balena. Am venit sa traiesc in Olanda. Diferenta de stil de viata etc m-au mai ''ajutat'' sa pun pe mine vreo cateva kg asa ca dupa vreo 5 luni de la cura am ajuns la greutatea de 83 kg. Am facut tot felu de cure, cura daneza, cura tzarinei rusiei (care functionase la o alta vecina), 100 de cure care insa nu mai puteam sa le tin pana la sfarsit. Slabeam vreo 2,3 kg si puneam inapoi vreo 5,6 kg. Asa am ajuns la greutatea de 92 kg anul trecut.
Prin mai am hotarat sa ma apuc de dieta ca sa incap in rochia de mireasa.Problema cu menstruatia se remediase cat de cat. Odata ce am inceput dieta hipocalorica ma simtiam excelent. Am slabit atunci vreo 10 kg in doua luni de zile. Era super doar ca nu imi mai venea menstruatia. Ma gandeam atunci ca e sigur de la dieta, ca iar am patito, ca nu mai fac nimic si ca sunt condamnata sa raman grasa. Insa surprize surprize eran insarcinata.
A trebuit sa renunt la dieta la recomandarea medicului. Tin sa mentionez ca inainte de hipocalorica ori ce faceam nu ramaneam insarcinat.
In timpul srcinii nu am pus nici un gram pe mine. Dupa nastere aveam aceleas kg ca inainte sa ma las de dieta. Nu am alaptat prea mult asa ca trebuia sa ma trezesc sa fac sticluta. In timp ce faceam sticluta ma infulecam din frigider.
Asa am ajuns la stadiul de elefant-bondoc.. Nu e de ras dar ce sa fac, fac si eu haz de necaz ca altfel intru in depresie.
Acum o saptamana am hotarat atat eu cat si sotul sa ne apucam de hipocalorica.
Acum mancam mai sanatos si slabim cea ce mi se pare super.
__________________
Sunt grasutza dar in curand voi fii slabutza