View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 16 nov 2009, 12:37:15
Roxie's Avatar
Roxie Roxie este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 mar 2009
Locaţie: Iasi/Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata de catre mine + sala
Date: 178cm, 64kg
Mesaje: 29
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Un nou stil de viata - Roxie style :P

Buna, slabutelor! Am revenit!

Asa, am lipsit cateva luni! Sa va zic de evolutia mea in ceea ce priveste slabitul. De slabit am slabit, dar nu sunt multumita. Am avut 75 la inceperea acestui jurnal, acum am 64 si mai am de slabit inca vreo 6 kg. Nu sunt multumita pentru ca metoda mea nu a fost una deloc sanatoasa. M-am apucat de fumat, mancam dezorganizat, extrem de multa cafea = pe viitor un ulcer preconizez daca o mai tin in stilul asta.

Acum vreau sa ma redresez. Sa ma apuc de mancat ceva mai sanatos, mai organizat si mai cu cap. Sala vreau sa o reincep din decembrie pentru ca atunci ma mut (din nou) si nu am deocamdata timp.

Acum sa va zic ce am mancat azi pana la ora asta:
08:00 un dynamix;
09:00 o conserva de peste in ulei.
Nu am gasit in suc propriu.

Mai tarziu urmeaza sa merg la un supermarket sa fac cumparaturi pentru ca nu mai am nimic ok de mancat in casa. Aripioarele si tocanita facute de mama i le las prietenului meu. Eu n-am voie!
__________________
Tot ce e bun in viata: ori e imoral, ori e ilegal, ori ingrasa!
Roxie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 4/5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 911 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]