Subiect: Jurnal Adina
View Single Post
  #2502 (permalink)  
Vechi 24 aug 2013, 11:27:01
tynna's Avatar
tynna tynna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 18 iun 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 29
Date: 157cm, 60.1kg
Mesaje: 576
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adina

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Sunt 100% de acord cu tine. Ai dat "glas" si gandurilor mele E adevarat ca si societatea poate pune un anumit nivel de presiune asupra noastra, dar depinde doar de noi daca il lasam sa ne afecteze sau nu.
Da, asa este. Doar noi decidem daca lasam aceste presiuni sa ne influenteze viata. Si pentru sanatatea noastra, am face bine sa le ignoram. Si eu am trecut prin multe critici si am ascultat foarte multe sfaturi despre "cum sa slabesc" de la cei care aparent isi doreau "sa ma ajute". Sfaturile lor sunau cam asa: "mananca doar o singura data pe zi", "mananca multa lamaie dimineata, sa arda caloriile", "fa 1000 de abdomene pe zi" sau "am auzit eu de niste pastile, care nu au efecte adverse". Bineinteles, le-am ignorat. Daca ascultam toate acestea probabil corpul meu era distrus de la infometare, faceam ulcer de la kilogramele de lamaie pe care se asteptau sa le mananc pe stomacul gol, faceam abdomene mult, prost si fara rost, si ma ingrasam inca 10 kg de la pastilele lor.
Nu toata lumea vorbeste in cunostinta de cauza, altii vorbesc si prostii. Mai bine mananc sanatos, si fac 100 de abdomene dar bune, decat sa fac ca acele persoane.
__________________
Disciplina : Nu renunta la ceea ce vrei cel mai mult pentru ceea ce vrei acum .
Jurnal tynna
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui tynna:
Adina14 (24 aug 2013), lavinia elena (24 aug 2013)