View Single Post
  #2506 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 22:20:26
Ema55's Avatar
Ema55 Ema55 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 167cm, 70kg
Mesaje: 7.863
Aprecieri acordate: 5.648
Am fost apreciat(a) de 4.431 ori in 2.569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (VI)

Citat:
Anterior postat de deea rubya Vezi mesajul
sunt putin dezamagita pt k ma gandesc k am mai incercat sa tin....reuseam o perioada apoi iar incepeam sa pap detoate mie frik sa nu fc lafel
In acest caz, trebuie sa te gandesti bine ce iti place foarte mult si sa incerci sa adaptezi o dieta in functie de preferintele tale culinare, gandindu-te ca trebuie sa urmezi ani de zile: mai intai pentru a slabi si apoi pentru a te stabiliza la greutatea dorita. Daca iti place ciocolata, sunt diete in care dupa o perioada de atac poti consuma moderat ciocolata neagra (cu peste 70% cacao). Daca iti place carnita, vei incerca sa adaptezi o dieta proteica, iar la acest tip poti consuma si mai multe calorii. Daca ai o alimentatie foarte variata si iti plac mancarurile mai diversificate, poti opta pentru o dieta hipocalorica - deci vei manca de toate, dar in cantitati mai mici, respectand nivelul caloric recomandat. In orice caz, dieta va fi compusa din 3 mese principale si cel putin 2 gustari, zilnic,la intervale rezonabile intre serviri, pe cat posibil la ore fixe, cu respectarea anumitor principii alimentare privitoare la consumul fructelor, fainoaselor, preparatelor din carne, bauturilor si altele si a unor seturi de exercitii fizice de 30 de minute, de cel putin 3 ori pe saptamana.
Dupa toate acestea, nu cred ca vei mai fi dezamagita. Sunt sigura ca poti, trebuie doar sa vrei!