View Single Post
  #251 (permalink)  
Vechi 04 dec 2011, 10:14:58
Bubulina Paula's Avatar
Bubulina Paula Bubulina Paula este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 30
Date: 171cm, 67kg
Mesaje: 1.172
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu..Bubulina Paula :*

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul


sa sti scumpo ca si eu cand aveam 18 ani cantaream 73 de kg, cele mai multe kg ale mele, apoi timp de 2 ani de zile am urmat un regim lipsit total de orice fel de carne, sucuri, cipsuri, margarina...dar cioco si paine papam...am tinut regimul asta fiind influentata de o pers care traia sanatos, si fara sa vreau neaparat am slabit 10 kg...si m-am mentinut asa vreo 4 ani, dupa aia am inceput usor sa ma tot ingras, dar nu mult, pana am ajuns la 65 dar atunci exageram grav de tot cu dulciurile noaptea...si eu am o verisoare care la 12 ani cantareste mai mult ca mine, adica vreo 63, normal ca e si cat mine de inalta...vai cat se nacajeste si ea saracutza, e tare pofticioasa iar mama ei o tot cearta ca mananca prea multe dulciuri si nu face suficient efort...ea nu prea constientizeaza asa multe saracutza, dar o sa vada ea pe mai incolo in societate
offff...asa complicat e si cu slabitu asta
la mine stiu ca se rezolva..ca eu rezist..dar ea..mie asa mila de ea o sa pun odata o poza cu ea ..are burta ft mare pentru varsta ei..si mereu vrea ceva dulce..sau sandwich( astea din urma fiind masa prioritara in zilele ei) mananca 3-4 sanwichuri...dar o sa reusim amandoua!
la fel cum ai reusit si tu..si cum va reusii si verisoara ta
Bubulina Paula, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1183 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]