View Single Post
  #2534 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 22:00:52
Ania29's Avatar
Ania29 Ania29 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iun 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 71.5kg
Mesaje: 229
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg

Citat:
Anterior postat de dydyadela Vezi mesajul
buna fetelor!!!as vrea sa tin si eu dieta disociata pe zile,cea cu cate 3 zile.dar imi zice si mie cineva ce se papa?3 zile legume si fructe,3 zile carne si 3 zile lactate?asa e?sau voi o tineti altfel?ma bucur mult ca tu flori ramai cu noi chiar si dupa ce te vei incadra la slabute 50-60 kg.asa ne incurajezi si pe noi sa te urmam.pe mine ma dispera burta asta,dar toate avem cate o nemultumire.important e sa fim ambitioase sa alungam nemultumirile si sa aratam mai bine.ce filmulete imi recomandati si mie pt abdomen?vreau sa l sculptez.
dydy, eu de maine ma apuc de ea, vreau sa o tin pana la sfarsitul lunii, si sper ca daca asa am reusit sa dau 3 kg, sa se intample o "minune" de 6 , dar eu am tinut intai carne, legume+fructe, si lactate, nu stiu cum e mai bine, si eu am probleme cu abdomenul pentru toate celelalte reusesc sa fac exercitii si se observa sculptarea , dar cu abdomenele cel putin penrtu cel inferior stau groaznic de rau, ma cam doare spatele si la cele obisnuite, de restul nu ma apuc, imi etse frica, zumba am facut si eu dar am simtit efercte in alte parti, poate nu am facut corect sunt curioasa sa-mi zici tu cum simti
Ania29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2513 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1996 kcal/zi. Pentru a slăbi 4.9 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1248 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Ania29; 19 iul 2010 at 22:05:08.