View Single Post
  #2542 (permalink)  
Vechi 19 feb 2010, 22:15:25
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca

Citat:
Anterior postat de Extasssy Vezi mesajul
Buna Slabutelor,

Scuze de lipsa de la apel asa lunga dar luni mi-am propus sa ma recreez cum trebuie in ultima saptamana de vacanta (ca azi am inceput scoala - acum am ajuns acasa de la cursuri )...

Si uite cum mi-am umplut saptamana cu cea mai deconectanta activitate (din punctul meu de vedere)... O activitate pe care nu prea am mai practicat-o de o gramada de timp... Cititul...

Dupa ce vineri seara (acum o saptamana) mi-am luat inima in dinti si m-am uitat si eu la filmele Twilight si la Twilight Saga New Moon (toata lumea imi povestea cat de marfa sunt si asa mai departe si eu nu si nu)... Luni m-am apucat de citit cartile...

Azi exact cu 15 min inainte de a pleca spre scoala am terminat de citit cartile din seria Twilight... Si ce sa va spun... Nu le-am mai lasat din mana... Bine laptopul nu il lasam din mana ca le-am citit in format electronic (stiu, stiu nu e bine, strica ochii... dar nu am avut de la cine sa le imprumut si sa le cumpar si sa fiu dezamagita apoi nu se merita - acum m-am decis ca o sa le si cumpar... sigur o sa le recitesc intr-o zi)...

Dar spre marea mea suprindere nu am fost deloc dezamagita... Din contra... Super carti!!! Sunt absolut indragostita de ele... Cum incepeam o carte nu mai aveam nevoie de nimic... nici foame nu imi mai era, nici sete, si de mersul la toaleta uitam... M-au fascinat de la primul capitol din Twilight(Amurg) pana la ultimul capitol din Breaking Dawn(Zori de zi)... Le recomand oricui...

In rest incerc sa fiu cat mai cuminte sa nu-mi mai faca bila probleme... Mananc la ore cat de cat fixe ... cat mai putin si cu perioade cat mai lungi intre mese (recomandarea medicului pentru aceste 3 luni de tratament)...

Pana acum m-am simtit bine... Meniul din pacate nu e prea diversificat... Branzica slaba de vaci, iaurt dietetic, lapte slab, carne de pui sau de vita gratar sau la cuptor, piure, pilaf, compot... si cam atat... Dar din fericire ma simt bine (asta e important) si am impresia ca am mai si slabit (nu in kg... ci in cm)...

Cum spuneam la inceput azi am inceput cursurile... In sfarsit... Ca imi era dor de mersul la scoala... Si de pauzele de tigara cu colegii... Si de a invata ceva nou...

Voi ce ati mai facut?
Cum mai merge cu slabitul?
Bravo tie ca stii si sa te recreezi, si sa inveti, si sa mananci sanatos. Dieta asta recomandata de medic este necesara inainte de operatie sau este strict pentru evitarea durerii?
Ma bucur ca ti-au placut cartile le-as citi si eu, dar nu vrea o prietena sa mi le imprumute halal prietena, eu imi dau si camasa de pe mine pentru prieteni.
Si eu ma simt mai mica in cm in sfarsit.
Sport ai reusit sa faci?
__________________