View Single Post
  #2560 (permalink)  
Vechi 11 ian 2017, 14:53:35
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.778
Aprecieri acordate: 5.351
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Mulțumesc, lidi!

Azi sunt in a doua zi de oshawa 7. Nici eu nu stiu ce mi-a venit. Am mai tinut o săptămână acum vreo 10 ani si de atunci nu m-am mai gândit la asta. Si ieri m-am trezit cu dorința de oshawa, si am zis ca e pacat sa nu incerc. E yn regim greu de ținut daca iti impui, trebuie sa iti doresti foarte tare. Nici eu nu inteleg de ce m-am îndreptat spre ceva asa de drastic, probabil creierasul meu a observat ca problema necesita solutii imediate. Efectiv am uitat sa mananc, rod intr-una, fara senzație de foame sau sațietate. Mananc de plictiseala, de nervi, de oboseala, mananc intr-una si nimic sanatos. Sper ca dupa cateva zile de dieta sa revin pe calea cea buna. Data trecuta am slabit f putin, aprlape 1 kg intr-o saptamana, deci nu asta urmaresc. Ma intereseaza un restart in sistem.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
lidiuta (11 ian 2017), myha (11 ian 2017), Zoe (11 ian 2017)