View Single Post
  #2561 (permalink)  
Vechi 27 feb 2012, 08:47:58
silviadm's Avatar
silviadm silviadm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 35
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de ana maria gindila Vezi mesajul
buna dimineta fetelor, am nevoie de niste sfaturi ,m-am saturat cu infometare ,after bulime de abia mi-am mai revenit cu alimentatia ,de aceea m-am hotarat sa adaug zilnic cate 10 g o gustare zilnica care sa fie o bucatica de ciocolata ,o napolitana zilnica sau ceva in genul , nu vreau sa mai elimin pt ca renuntand definitiv practic dau iama si imi iau o plasa de dulciuri dupa o saptamana , orice restrictie care iti provoaca frustrari iti face rau mai incolo .ce parere aveti ati putea slabii incet evident plus sport cu 1200 cal zilnic fara prajeli ,paine ,grasimi doar incalc regimul cu gustarea??????va rog lamuriti-ma ati patit asa ca mine deci daca nu mananc absolut nimic dulce imi vine sa lesin dupa o saptamana
neatza ana bn ai venit printre noi..cat cu alimentatia de sport+1200 kcal fara prajeli paine grazimi e f oke insa cu dulciurile se pot prepara dieteticeu mananc saptamanal ceva dulce..ba chiar duminik mi'am dedicato mereu mofturilor dar si zilnic gustarile pot fii iaurt cu nuca sau migdale...adaug putina cacao..sau fac salata de fructe si adaug miere
budica ....d vanilie sau cacao fara zahar avident si o fac cu lapte degresat si adaug miere sau zahar brun deci ori inventez cate ceva ori citesc de pe site...imi aleg deserturi usor de facut caci nu prea imi place s coc mult
ultima oara mi'am facut clatite din faina de naut cu un ou si putina apa caldutza mi'au iesit perfect ...
neatza Marinutza ...felicitari pt scadere peste 2-3 zile vin si eu cu rezultatuleu mai stau putin si ma punn pe sport
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1924 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1407 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1666 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]