View Single Post
  #2579 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 23:13:53
ylla's Avatar
ylla ylla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incercam Rina
Date: 145cm, 55.3kg
Mesaje: 1.118
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Hello
Pai sa vedem .DIMI sanwich cu sunca si branza topita/paine alba dar de cele mai multe ori neagra sau cu seminte..sau lapte cu cereale fitness sau un produs de patiserie cu bacon si cascaval.
La PRANZ ciobici sau mancare gatita cu cupii ..orez cu legume si pui..diverse mancaruri gatite dar cum ziceam nu prajeli,nu sosuri-exceptand pastele.
La CINA nusht un sanwich, sau tot ce am servit la pranz sau branzica cu mamaligutza.
Marele meu pacat e faptul ca mai ma infrupt din dulciurile celor mici, sau cumpar expre pt mine..nu beau apa suficienta sau deloc.
La mine numai cuvantul dieta ma duce cu mintea la restrictii..ori mie cu cat imi zici mai mult nu cu atat vreau mai mult da. Asa ca as vrea sa incer ca tai dulciurile si sa incerc sa beau apa suficienta, macar 2l. nu mananc noaptea thanks god, si ma stradui de ceva timp(luni) sa nu mai mananc nimik cu 3 ore inainte de culcare. Cred ca factorul stress are un cuvant de spus. Nu fumez si cafea beau cu lapte si putin putin zahar. Nu beau sucuri acidulate deloc, foarte rar ceai cam odata la 2 sapt. La capitolul miscare stau cel mai prost, cred ca niste ZUMBA m-ar tenta. Ce stiu e ca vreau sa incerc!! poate am noroc si imi si reuseste.