View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 11 apr 2017, 19:39:44
nikytour's Avatar
nikytour nikytour este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 167cm, 105.9kg
Mesaje: 1.944
Aprecieri acordate: 4.256
Am fost apreciat(a) de 2.817 ori in 1.699 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Meniu 11.04.2017

Mic dejun: o lingură de fulgi de ovăz, cu apă (nod în gât, înainte de examen)
Prânz: turtă de făină albă, cu măsline, iaurt de băut (490g, 2%) și o banană, semințe de floarea soarelui
Cină: salată verde, roșii, măsline, ardei gras, brânză feta, crutoane și o lingură de iaurt cu busuioc pe pos de dressing

Și poate fac și niște sport diseară, am dormit puțin noaptea trecută și încă sunt în dubii dacă am energie sau nu.

Noaptea asta am călcat strâmb puțin, m-a lovit oboseala cruntă și foamea pe la 2 dimineața, am papat o conserva mica de mazăre și 40g ciocolată neagră 85%. (cam multă ciocolată pe ziua de ieri). Mm, asta e încă o dovadă că pentru rezultate de durată trebuie să îmi fac puțină ordine în viață, să am un program mai organizat. Lucrez la asta
si eu cand sunt stresata/obosita simt nevoia sa mananc sau chiar nevoia de dulce desi nu sunt mare amatoare(sper norocul meu). mereu am in greanta gustari de aprox 100kcal compuse din aprox 20gr de caju/migdale/ciocolata min 80%. am sesizat ca ciocolata imi da cea mai multa energie si ma relaxeaza cel mai mult...mentionez ca am munca de teren asa ca nu am timp sa manac cum trebuie si gutarile de genul asta ma ajuta f mult
nikytour, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui nikytour:
curly.light (11 apr 2017)