View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 21 mai 2010, 11:29:56
viktoria's Avatar
viktoria viktoria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Dieta Monti + sport
Date: 165cm, 56.7kg
Mesaje: 387
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei Viktorita

Salutare !! de foarte mult timp n-am mai intrat pe aici ... din simplu motiv ca nu prea am avut cu ce sa ma laud ... pe zi ce trece imi dau seama ca sunt o persoana iresponsabila care numai vorbeste si nu face nimic ... spun ca vreau sa slabesc dar ce fac pentru asta ? nimic practic ... maninc mai putin cind sunt de fata cu prietenul meu si cu alte persoane ...vrind sa-mi demonstrez ca eu am grija de mine ... iar cind sunt singura maninc tot ce gesesc ...si mai apoi tot pe mine ma mustra constiinta ... De sport nici nu mai vorebesc ... vreo citeva zile am iesit cu bicicleta .. si pe urma m-am lasat ... Trebuie urgent sa iau masuri ... nu am cintar sa-mi verific greutatea dar dupa haine vad ca sunt destul de rotunda si la fata si nu numai ...mi-a facut observatie si prietenul meu ca m-am cam ingrasat in ultimul timp ... si constientizez asta ...si mi-i rusine ca nu am taria de caracter sa-mi spun NU fara a gasi o mie de argumente si scuze ca asta-i ultima data si ca de miine ma apuc de sport si alimentatie sanatoasa .....
viktoria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1236 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]