View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 14 iul 2010, 13:22:41
minouse's Avatar
minouse minouse este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai apela la o operatie estetica pentru a slabi?

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul

Sa iti spun sincer Minouse, cand eram in culmea-culmilor greutatii mele, adica 68 kg (poate nu pare mult pentru fetele care au mai mult de atat, dar fiecare percepe greutatea sa in propriul fel, pentru mine era enorm) eu nu m-am gandit la operatie, in schimb am incercat numai prostii de diete, asa de disperata eram bine, nici nu exista asa de multa informatie, ce si cum sa faci, sa imi spuna cineva ca nu fac bine, eu eram de capul meu.

Dar, nu stiu daca as gandi la fel sa zicem la 100 kg, nu am cum sa stiu...
Singura operatia estetica in momentul de fata si care are legatura cu slabitul, si ma tenteaza putin, este cea pentru vergeturi, dar vad ca pe zi ce trece nu mai vreau nici pe aceea.
Asa am facut si eu pana sa gasesc site-ul acesta, ma infometam sau foloseam tot felul de diete prostesti De exemplu la un momentdat nu depaseam 400 de calorii pe zi

Nu-ti recomand sa faci acea operatie. De exemplu o verisoara de-a mea si-a facut-o avea 22 de ani atunci, iat apoi a vrut sa faca un copil si a reusit(are o frumusete de fetita ) si datorita faptului ca i-a crescut burtica si a mai pus 1kg-2 in plus au distrus tot efectul operatiei.
Deci si un kg daca te ingrasi s-a ales praful de tot plus bani irositi.
Dar bine asta a fost doar sfatul meu, decizia tot tu o iei.
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live
Răspuns cu citat