View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 21:09:31
miha lauriciu's Avatar
miha lauriciu miha lauriciu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Atkins
Date: 168cm, 84.1kg
Mesaje: 1.190
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Sotii, iubitii nostri ne iubesc asa cum suntem?

Citat:
Anterior postat de lumy5 Vezi mesajul
Miha pe mine ma intristeaza subiectul tau.
Sa va povestesc... Din toamna stau in aceeasi casa cu o colega din liceu si cu sora ei cu un an mai mica (suntem toate la facultate in Buc.) si prin octombrie am auzit prima oara de la iubitul meu ca ar vrea sa arat ca una din ele. trebuie sa spun ca ele au 1.52 si 1.60inaltime si 58si 54kg. M-a enervat la culme si m-a durut enorm cand mi-a spus asta. Nu mai spun cate ganduri am avut si atunci am decis ca trebuie sa incerc sa slabesc,mai ales ca stiam ca se poate si ca asta a fost primul lucru pe care i l-am spus cand ne-am cunoscut- ca atunci cand o sa vin la facultate (acasa gateste bunica si nu ma pot abtine) o sa ma apuc de slabit. Si cum timp de un an nu s-a intamplat nimic, ala a fost momentul lui de rabufnire.

Mai mult, acum ca a vazut ca am dat jos aproape 10kg si ca se poate, mi-a spus odata ca nu trebuie sa ma opresc pana ajung la 55kg si bineinteles a urmat o discutie in care i-am explicat cat de clar am putut ca eu nu o sa ajung la 55kg niciodata pt ca sunt prea inalta si am oasele grele si daca o sa ajung la greutatea aia o sa fiu o sperietoare (una slaba).

Si bineinteles ca mai sunt si momentele cand el mi-ar mai spune cate ceva legat de slabit si ii amintesc repede ca asa am fost dintotdeauna - inclusiv cand m-a cunoscut si cand s-a indragostit de mine si cand am hotarat sa fim impreuna si ca nu m-am schimbat deloc. si daca nu ii convine sa se duca la alea slabe din camera de langa. Atunci tace si parca isi da seama de prostiile pe care le spune si ca ma afecteaza.

Una peste alta,baietii astia (cel putin al meu ) sunt niste copii (nu stiu ce asteptari am la 21 de ani) si cel putin in cazul meu, nu trebuie sa analizez fiecare cuvintel si gest si poate ar trebui sa il cert si eu mai des sa nu se creada atat de perfect...
Toti baietii viseaza numai fete slabe......
Răspuns cu citat