Subiect: Fobii...
View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 05 mai 2011, 07:15:14
Whaley's Avatar
Whaley Whaley este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Jud Alba, Romania
Dieta: Montignac
Date: 176cm, 71kg
Mesaje: 421
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Fobii...

Cea mai mare fobie a mea sunt viermii (nu ma intrebati de unde naiba imi vine, n-am avut parte de prea multi, dar cum vad unul mi se strange carnea pe mine, ma apuca greata si ma trec transpiratii reci). Orice fel de viermi, inclusiv ramele, si asta mi-a taiat "din fasa" elanul pentru gradinarit
Pe locul doi sunt gandacii - toti in afara de buburuze. Inclusiv aia morti si prinsi cu acul in insectar. Nici nu ma pot uita la ei.

Culmea, nu am fobie de insecte care imi pot face rau cu adevarat: albinele chiar imi plac, am fost odata la un "muzeu" al albinei si m-am uitat fascinata vreo juma' de ora intr-un stup de plexiglas, nici cu viespile si paianjenii n-am mare lucru de "impartit" (bine, ma feresc ca stiu ca pot face rau, dar nu-i fobie), dar o amarata de larva ma scoate din circuit vreo ora
__________________
A minute on the lips, forever on the hips!
Jurnalul meu
Whaley, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1942 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1425 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat