Subiect: Jurnal Agneta
View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 29 feb 2012, 22:41:59
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Agneta

Citat:
Anterior postat de agneta Vezi mesajul
Dragele mele slabute!
trebuie sa va marturisesc ca am mancat 10 grame de ciocolata Milka cu alune

Nu stiu de unde m-a apucat pofta asta de dulce, eu de obicei nu poftesc la dulce...hmmm... Trebuie sa imi vina rusiiii oare din cauza asta?( am o prietena care nu poate fara dulce cand e pe stop..)
Nu am mai mancat de nici nu stiu cand, cateva saptamani bune clar....dar macar daca puteam astepta pana dimineata...nu seara la 10:25
ei asta e...
ma puteti trage la raspundere.
Buna scumpo,

Cu siguranta de la rusi vine si pofta asta de dulce....cam toata lumea pateste asta.....inclusiv eu...dar...eu pot sa ma abtin...
Asa este cand esti la inceput...este mai greu sa te abtii...dar...vei vedea ca in curand te vei obisnui...si ii vei putea transmite creierului tau semnale ca poti trai si daca nu papi dulce la rusi....stii ca totul de acolo vine...ne putem suprima poftele...eu imi autocontrolez creierul....imi gasesc repede o motivatie si scap........nu este greu....vei vedea...
Sa incerci de exemplu atunci cand ai pofta de ceva...sa inchizi ochii...te imaginezi mancand acel ceva...si apoi te imaginezi cum aia arata tu dubla fata de acum......vezi daca merge...

O seara frumoasa scumpa....ma bag langa sot ca ma striga...

Pup dulce!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]