View Single Post
  #268 (permalink)  
Vechi 12 ian 2012, 09:05:56
david's Avatar
david david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

[QUOTE=Alynuta;897954]Neata fetelor,sunt multumita de rezultat in urma zilei de fructe. Am reusit sa scad sub 54 ,asa cum mi-am si dorit.Sa vedem de-acum.Nu mai vreau sa vad la cantar 55
Am pedalat 35 km.Cred ca o las mai usor si cu pedalatul ,sa ma multumesc si cu 20km.Foarte bine FelicitariDar de ce sa renunti la pedalat ti-a fost rau sau ce

Bine ai revenit Manuela ,cred c-ai avut o vacanta frumoasa. Acum intri in hora cu noi,daca tot n-ai venit cu mana goala
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Daca ai sti ce greu imi e



Te cred Vidia , chiar ma intrebam cum rezisti ,dar nu e usor mai ales cand ai copii si trebuie sa le pregatesti masa. Dar sti vorba aceea ''frumusetea cere sacrificii'',asa ca daca vrem sa aratam bine......
Adevarul e ca ne vom si simti mai bine,si mai multumite de noi. Eu cum pun 1-2 kg. deja ma simt grasa.
Si decat sa regret ,mai bine sa fiu multumita de mine.
Nu caci la tentatii rezist ,copiii imi iau toata energia si nu am timp de mine prea mult +curatenie zilnic mancare ba David mai are cate o dereglare digestiva si vomita de ma iau toate transpiratiile si se aseaza un nod in stomac de ma moaie cu totul ,dar nu ma las ,voi ajunge unde mi-am propus Daca imi gasesc si servici e ,mai ok caci imi fac un program mult mai bun ,te pup si Felicitari ,Cat ai mai exact
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]