Subiect: Thinspo Diary
View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 12 iul 2013, 18:18:44
JC1's Avatar
JC1 JC1 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2013
Locaţie: Satu Mare, Romania
Dieta: 1200kcal
Date: 165cm, 66.5kg
Mesaje: 138
Aprecieri acordate: 218
Am fost apreciat(a) de 80 ori in 57 mesaje
Talking Re: Thinspo Diary

Citat:
Anterior postat de Alexandra000 Vezi mesajul
Salut Tocmai am intrat pe jurnalul tau si nu ma pot abtine sa nu iti spun ca e genial . Foarte interesanta ideea, bine ar fi ca toata sa ne uitam doar la o poza si apoi sa ne vina pofta de sport si sa ne scada pofta de mancare !


Mersi pentru impresie! Chiar mă bucur să primesc atâea încurajări!
Anyway legat de poze, sincer mie îmi vine! Adică obişnuiesc să mă uit la ele doar după ce am terminat exerciţiile pe acea zi şi parcă aş mai face când le văd! Câteodată mă apuc să le fac ca să mă pot uita! Am un fel de regulă, dacă fac sport mă uit dacă nu visez!
Dar parcă aş fi un copilaş când le privesc! Unul de 4 ani care şi-a primit prima bicicletă şi poate să meargă oriunde cu ea! Chiar îmi dau încredere!
Cât despre mâncare... Când mă uit la poze cu mâncare sănătoasă chiar vreau să mănânc sănătos, dar evit pozele cu mâncare nesănătoasă că apoi.....
__________________
Thinspo Diary
Nu te lăsa condusă de mâncare, condu-o tu pe ea înapoi în frigider!
JC1, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1694 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 661 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui JC1:
angieee (20 iul 2013)