View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 17 feb 2009, 15:56:10
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Stiu, stiu...
am tinut si dieta disociata, si la fel am procedat, limita de cantitate la orice, credeam ca fac bine dar de fapt era invers. in general, in orice dieta faceam limita de cantitate...
trebuie limitata dar nu atat de absurd - de cand cu "noul meu mod de viata" mi-am dat seama ca ma satur cu mult mai putin decat obisnuiam sa mananc - si nu mananc acum un mar la o masa . Chiar am citit zilele astea ceva interesant intr-o carte de-a lu Mihaela Bilic - senzatia de satul apare la 20 de minute din momentul in care incepi sa mananci - pai eu in 20 de minute puteam sa mananc foarte mult (mananc foarte repede - o pb pe care urmeaza sa o corectez). Acum imi scot pe masa atat cat trebuie sa mananc si folosesc o farfurie mai mica (care e plina)- inainte aveam obiceiul sa scot tot ce imi placea din frigider si sa gust un pic din fiecare

Invat din mers si astept (rabdatoare) sa vad rezultatele
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat