View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 23 oct 2010, 17:55:46
Sorina Maria's Avatar
Sorina Maria Sorina Maria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 oct 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 38
Date: 175cm, 84kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Reglarea aciditatii stomacului

Buna inca o data tuturor. Revin cu inca o problema.Am avut acum un an gastrita hiperacida dar in luna mai mi-am refacut endoscopia si nu mai aveam nimic.Dar am ramas cu un exces de aciditate totusi, cu hiperaciditate.Ma mai arde la stomac.Am luat argila, mi-am facut ceai combinatie de salcam, tataneasa, coada calului si galbenele, dar parca tot nu imi trece, dimpotriva de ceva vreme, cateva luni chiar am un gust amar in gura.Am baut ceai de anghinare, berberis, dar nu stiu exact daca sunt bune sau daca intradevar am nevoie de ele.Am citit undeva ca gustul amar poate sa fie de la bila, fierea este lenesa sau ar fi ceva calculi sau mal,eu folosesc si anticonceptionale si am inteles ca acestea ar favoriza formarea de pietre sau mal la fiere.De asemenea am mai citit ca pot sa am arsuri la stomac si date de lichidul de la bila care este prea acid din cauza ca nu functioneaza bine aceasta, deci sa nu fie vorba neaparat de hiperaciditate la stomac, ci bila sa fie problema.Inainte sa am problemele astea nu am fost niciodata bolnava, nici macar racita nu am prea fost.Am uitat sa mentionez ca am 1,75 si 81 de kilograme.Am scris pentru ca m-am gandit ca poate cele care v-ati confruntat cu aciditate v-ati confruntat si cu asta, pentru ca eu din pacate da.Va pup
__________________
Jurnal Sorina Maria http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...aria-6878.html

Lucky I'm in love with my best friend !
Sorina Maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2457 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1940 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1683 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat