Subiect: Dieta si fumatul
View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 06 mar 2011, 20:03:42
orhydea's Avatar
orhydea orhydea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 ian 2011
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 44
Date: 174cm, 67.5kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Cool Re: Dieta si fumatul

Si eu vreau sa ma las de fumat. Daca fumez mult mi se face foame. Cred ca nu mai eu sunt pe invers....
Am mai renuntat odata la tigari o luna jumate si am slabit, deoarece nu am mai baut cafea.....si eu o beau dulce, nu mi-au mai trebuit sucuri acidulate si bineanteles ca nu am mai avut asa pofta de mancare.
Singurul lucru bun.....pentru mine.....cand fumez.....este ca vreau sa fac o pauza cand lucrez sau cand trebuie sa ma gandesc la ceva......
Daca nu mai fumez trebuie sa lucrez ceva......
Eu m-am lasat de fumat cu pachetul de tigari langa mine. Nu am citit nici o carte. Cand vroiam sa fumez, luam o tigara, ma jucam cu ea, dar nu o aprindeam.......si ma gandeam: ,,chiar trebuie sa fumez acum? mai tarziu un pic..." si tot asa ....
M-am apucat iar din cauza tusei insuportabile pe care o aveam.....si daca cineva fuma langa mine, nu mai tuseam......oricum, daca te lasi.....dupa o perioada fumul are miros de cauciuc ars, si tigara la fel.....asa o fost la mine......
Ce este mai bine, daca te lasi de fumat se schimba gustul din gura, tenul, pielea in general, mirosul, mancarea incepe sa aibe gust si miros.
De marti incep o dieta si sa ma las de fumat dintr-o data.....nu merge cu redusul tigarilor....te pacalesti singura.
Asta e parerea mea.
O seara placuta tuturor.
orhydea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2146 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1629 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat