View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 10 mar 2011, 01:24:55
Whaley's Avatar
Whaley Whaley este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Jud Alba, Romania
Dieta: Montignac
Date: 176cm, 71kg
Mesaje: 421
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Balenuta se transforma - jurnal de slabit Whaley

Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul
Suna foarte bine regimul tau...daca nu as alapta cred ca as reusi cu succes sa tin ceva de genul!
Sincer si eu m-am cam saturat de al meu regim..e foarte ok pt ca mananc bine si organizat si am multe variante din care sa aleg dar partea proasta e ca trebuie sa-mi gatesc in permanenta si chestia asta ma oboseste mult...Copilul cere atentie si eu stau la cratita....am cam obosit sa gatesc...Mai stau putin si sun iar nutritionistul...azi deja i-am trimis un mail cu multiple intrebari si astept nerabdatoare raspunsul.
Poti manca in orice cantitate in ziua cu detoxifiere?
Teoretic, da... practic, nu cred ca e vorba chiar de orice cantitate, adica daca poti bea 5 l de lapte si 3 de fresh de poartocale nu cred ca reusesti sa slabesti, dar cum eu nu pot, nu mi-am pus problema...
Eu oricum gatesc pentru copil, cu regimul asta macar la 2 zile odata gatesc pentru toti... O sa vezi ca in timp te inveti cu asta, cand e vorba de facut pentru tine mai iti vine sa tragi chiulul, dar cand va manca si piciul tau cu voi nu ai ai de ales... Bine, eu nu fac chesti elaborate si care cer timp, in principiu pun ingredientele intr-un vas de lut la cuptor (si daca e vroba de mancare gatita, daca nu folosesc prajeli tot n cuptor le fac pe toate) sau oala cu ciorba pe aragaz si mai verific din cand in cand... Sa nu-ti imaginezi ca fac rulade, paneuri, oua umplute si alte minunatii. Nu imi ia mai mult de 15 minute pregatirea efectiva, restul timpului fierbe in legea ei... mai obositor e sa tin copilul departe de cuptorul incins
__________________
A minute on the lips, forever on the hips!
Jurnalul meu
Whaley, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1942 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1425 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]