Subiect: Jurnal Romina
View Single Post
  #2794 (permalink)  
Vechi 28 feb 2013, 10:15:38
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Romina

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
'Neata!

Din cate am observat, mancatul tarziu nu e o exceptie la tine Si eu sunt de parere ca nu iti doresti suficient de mult sa schimbi ceva legat de aspectul fizic. Dar mai cred si ca nici nu trebuie sa schimbi ceva anume daca esti ok in pielea ta, tot ce conteaza este sa pui accentul pe lucrurile/situatiile care te mentin intr-o stare de multumire, oricare ar fi ele. Altfel ar fi ca si cum o faci doar de gura altora, nu pentru tine.

Numai sa nu fie taramul pendularii intre decizii si indecizii, ca asta nu imi place mie deloc fiindca nu duce nicaieri si e si contraproductiv

Probabil este si o chestiune de perceptie asupra vietii in general, ca vad cum zice Codruta de uitatul cu jind la ce mananca alte persoane...nu vad de ce, toate ne permitem cand si cand cate un rasfat culinar, dar trebuie sa si pastram echilibrul in rest, constienti ca nici macar o persoana normoponderala nu isi poate permite sa manance orice si oricat zilnic... asa cum nu putem sa avem o viata de continua vacanta sau de continua munca. Pentru mine, a te bucura de viata presupune a lua din toate -cele gastronomice, materiale sau spirituale- cu masura.

Sa stapanesti sanatoasa cadourile si sa te bucuri de toate cu zambetul pe buze, iaca vine curand si primavaraaaaa
Ba sa stii ca nu mancam mai tarziu de 7 in ultima vreme, adica nu midnight snack sau ceva nici macar cand am mancat porcarii. Aseara am mancat al 11.

Nu stiu intre ce oscilez, multumita cu aspectul meu fizic nu sunt sigur, dar nici nu fac ceva in privinta asta. Asa ca nu am ce sa mai adaug. Cateodata incep zilele frumos si le stric seara...sau am o suita de cateva zile bune si apoi 2-3 saptamani de porceala. Consecventa 0.

Nici nu mi-as face procese de constiinta ca nu pot sa mananc aia sau aia. Dar nu ajung in momentul ala in care sa fiu constanta in decizii, sport, mancat si sa nu fiu nevoita sa tanjesc dupa corpul de vis.
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln