Subiect: Sexul si varsta
View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 20:43:52
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Sexul si varsta

la 16 ani mi-am cunoscut primul prieten....deci nu ma gandeam inca la sex...in mentalitatea mea acum 2 ani o relatie insemna prietenie, respect si pupat ( desi la inceput nu vroiam ca mi se parea scarbos)....acum am 18 ani si jumate aproape si de-abia acuma incep sa ma gandesc la sex pentru ca e un subiect f discutat dpv al colegelor si prietenelor mele....dpv teoretic sunt intruita in ale sexului de mama mea , pt ca prima menstra am avut-o la 8 ani jumate si m-a luat mama frumos de manuta si a inceput sa-mi explice....trebuia sa ma fi uitat in oglinda sa-mi vad fata cand imi explica mama toate cele...poate acuma se intelege de ce am pus topicul asta ...pentru ca inca am nelamuriri si intrebari in special dupa ce fostul meu prieten( primul fiind) a inceput sa imi reproseze ca l-am tinut pe bara 2 ani...el a acceptat conditia mea pt ca i-am spus clar ca pt prosti ca sunt prea mica si momentan cariera e pe primul plan.....nu ati fost rautacioase deloc pentru ca stiu cum e generatia mea si toata lumea are obiceiul sa generalizeze...
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat