View Single Post
  #2816 (permalink)  
Vechi 22 iun 2017, 19:46:02
nicolae68daniela's Avatar
nicolae68daniela nicolae68daniela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 23 sep 2009
Locaţie: calarasi, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Rina
Date: 167cm, 77.1kg
Mesaje: 4.316
Aprecieri acordate: 2.598
Am fost apreciat(a) de 1.164 ori in 630 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Poti sa intrebi ce doreste sufletelul tau , am cautat in jurnal pentru ca nu imi mai aminteam ce si cum si uite ce am gasit :
- primele 2 luni 10 kg (decembrie -ianuarie)
-urmatoarele 4 luni 9kg(februarie-mai)
-platou in mai si tot iunie (la inceput de iulie am fost in Retezat si atunci am inceput din nou sa slabesc - am mancat doar raw vegan acolo )
-apoi pana in sept. inca 7kg
-pana in oct. inca 2 kg
Mai departe nu am mai cautat dar am pastrat ritmul pana la 58 kg unde eu cred ca ajunge si am inceput sa mananc mai multe seminte si sa ma mentin .
La inceput ma cantaream zilnic , era o obsesie dar acum vad pe haine ca totul este ok si asa de distractie mai pun de o cantarire o data la 2-3 luni
Mancarea a fost peste 80% raw vegana iar acum este peste 90% .
Gusturile se reseteaza iar poftele dispar sau mai exact sunt inlocuite
Dar mai presus de faptul ca am slabit pot spune ca sunt multumitoare pentru vindecarea din trupul meu si cred ca asta este de fapt castigul cel mai mare iar slabirea este un "efect secundar"
Sper ca am fost de folos si ca ai primit raspunsul dorit

Pupici verzi , verzi !!!
La fel ca si Frumoasa ,si eu intru in casuta Mariei si in casuta ta ,imi place la nebunie sa va citesc ,am citit jurnalul tau ,dar uit de la mana pana la gura ce am citit dar stiu ca seri intregi citeam la tine ,si ca tare mi -a placut ce am citit 😊.
As vrea sa te rog sa -mi spui daca stii ,ca nu stiu ce sa mai cred ,fructele in exces dauneaza unui ficat cu hepatită?
Mananc multe fructe de sezon iar iarna de cumparat ,nu mananc grasimi nu prajit ,ocazional de sarbatori si aniversări dulce facut in casa cu oua ,unt , lapte...carne din decembrie anul asta deloc si in ultimii 3 ani ocazional..nu oua nu lapte nu branza nu smantana...si analizele imi sunt proaste colesterol mare ,lipidele serice totale foarte mari 😧.
__________________
2016=01 noiembrie 80kg
2018 =01 ianuarie 80 kg
2018 =01 august 79 kg Start Rina

Ultima dată editat de nicolae68daniela; 22 iun 2017 at 19:50:50.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui nicolae68daniela:
corinnef (23 iun 2017), orhidee (24 iun 2017)