View Single Post
  #2880 (permalink)  
Vechi 08 feb 2013, 11:11:43
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul
Pfffff, trei feluri de mancare iti par putine? Am mancat o portie de salata de varza( 250-300g) , o portie de mancare de spanac si pulpa de pui ( in jur de 100-120g).
Inseamna ca o sa fii foarte activa! Cred ca tot de la tine am auzit de acea negresa, dar parca ii trebuie un ingredient special , nu.i asa?

Uite ca s.a potrivit. La pranz asta am mancat, printre multe altele

Din cate stiu, nu fructoza ar fi cea mai indicata daca ai vrea sa inlocuiesti zaharul din prajituri cu ceva sanatos Mai degraba optezi pentru indulcitorii naturali, stevie, xylitol, dar nu cei artificiali gen Sucrazit sau Diamant.
Poti oricand sa folosesti si mierea naturala, doar ca la temperaturi foarte mari devine toxica.
Buna, Adinutz!

Da, eu tot bat campii cu negresa aia!
Ce o face buna pt. silueta e combinatia de fibre, cu grasimi sanatoase si combinatia de cacao cu piper cayenne, care cica accelereaza mult metabolismul! Plus ca e imposibil sa binge-iuesti cu ea, e atat de iute de te rupe!
Pe principiul asta, m-am obisnuit sa imi fac dimineata o cacao din apa, 2 lgte cacao si 1 vf lgta piper cayenne! Azi dimi am facut-o atat de iute, ca mi se umflasera buzele, am gasit remediu natural alternativ la botox! Cacao aia e 2 in 1!

Eu stiam ca fructoza in exces este stocata ca grasime chiar mai repede decat zaharul. Nu mai stiu exact cantitatea recomandata. De la teoria asta pleaca si ideea cu fructele care ingrasa, dar fructele au si multe fibre si apa. Plus ca nu toate au asa multa fructoza....

Cred ca cel mai bun indulcitor e stevia, e non calorica, sanatoasa si se foloseste ca tratament in scaderea glicemiei
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Polux:
Adina14 (08 feb 2013), Creatsa (08 feb 2013)