View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 14 iun 2012, 09:34:57
Veronica2012's Avatar
Veronica2012 Veronica2012 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 mar 2012
Locaţie: Focsani, Romania
Dieta: Mananc sanatos
Date: 175cm, 59.9kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Veronica2012 - Cum mai e sa fii slabuta?

E clar, 2 kg pe luna, cam pe aici sunt. Deci pana la sfarsitul lunii ar trebui sa ajung la 60-60,5. Apoi sa trag putin tare sa ajung la 58-58,5 pana la mult ravnitul concediu de la sfarsitul lui iulie.
Parca sunt intr-o competitie. De fapt cred ca sunt. E o proba, un test la care am picat de atatea ori, dar acum m-am pregatit, am invatat lectii, m-am documentat, in mare parte de aici, de pe site apoi restul informatiilor pur si simplu au venit in ajutor.
Seara aceea senzatie de usoara foame nu ma mai deranjeaza, ba chiar imi place, o prefer de o mie de ori in locul celei de prea satula, imi gasesc locul, nu mai stau ca o perna grea pe canapea asteptand sa se mai digere ceva din surplus ca sa ma pot misca lejer
O sa-mi raspund la intrebarea mea atunci cand voi ajunge la rezultatul dorit, asta va fi premiul!
Mult succes tuturor!!
Veronica2012, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1608 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1091 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]