View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 20:28:34
Cerasela's Avatar
Cerasela Cerasela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Michel Montignac
Date: 163cm, 89.9kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabute, sariti in ajutor!

Buna tuturor! Numele meu este Cerasela, am 90 de kg si 21 de ani. Tragic....zic eu
Problema mea e ca nu reusesc sa slabesc prin dieta pe care am incercat-o. Am tinut 1 luna si 2 saptamani si ieri, cand m-am cantarit am descoperit ca, de la 89 de kg, cat aveam cand am inceput "dieta" am ajuns la 89,9. In tot acest timp am dat banii pe acupunctura. E drept ca nu am mai avut senzatie de foame si nu am avut nici pofte de nimic, dar eu ma asteptam la altceva
Dieta pe care am tinut-o a fost in felul urmator: dimineata 1 fruct+1proteina+1carbohidrat, la pranz 2 fructe/legume+1 proteina +1 carbohidrat iar seara 2 fructe+1proteina. In mare, asta insemna: dimineata-cereale cu lapte+fruct, pranz-piep de pui cu salata+1 felie paine(graham,bineinteles)+fruct iar seara pui/peste fiert/branza cu salata si un fruct. Dupa ora 6:30 nu mai mancam nimic si am incercat sa beau 2 litri de apa/zi. Nu am pus in gura nimic dulce, nu am mancat prajeli, nu am mancat paine decat portia zilnica si nu am baut sucuri. Cu toate astea...nu am slabit deloc
Astept un sfat pentru ca sunt disperata. Am ajuns sa cred ca am glanda sau ceva de genul asta.
Mentionez ca pe 27 aprilie 2007(deci acum 3 ani fix) aveam 67kg!
Cerasela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2178 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1145 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]