View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 16:09:45
princess95's Avatar
princess95 princess95 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 oct 2010
Locaţie: Causeni, Moldova
Dieta: personalizata
Date: 168cm, 42.2kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal princess95

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul


Draga Pritesa, tu te ingrasi inca pt ca organismul tau e ingrozitor de slabit. El stie ca pt a supravietui trebuie sa mai adauge cateva kg, cel putin pana la 50. Stiu ca pt tine asta e de fapt o oroare, ceva de neimaginat. Dar inima are nevoie de grasime sa o acopere. Grasimea e termoizolanta, are rol protector, iti apara organele interne de socuri, de frig, pur si simplu le tine in siguranta. De aceea corpul tau se chinuie sa reajunga la un echilibru, un echilibru pe care tu l-ai stricat in momentul in care ai considerat mancarea un inamic.

Din pacate da, cred ca esti pe o linie f. subtire, periculoasa, intre normal si Anorexie. Esti in pericol sa cazi. De aceea te rog sa iei masuri acum, informeaza-te, vezi cu ce se confrunta fetele bolnave de asa ceva, incearca sa vezi daca sunt asemanari intre tine si ele. Iar daca sunt, fugi, fugi cat poti de repede de boala asta. Noi vom fi aici sa te sustinem.

Nu stiu daca folosesti calculatorul de calorii de pe forum, nu am verificat inca, dar te-as ruga sa imi spui ce ai mancat si orele la care ai mancat. Asa, cu aproximatie. Poate reusim totusi sa facem un meniu sanatos astfel incat si ingrasarea sa fie un sanatoasa.

Nu te mai stresa in privinta kg., de fapt, nu te mai cantari, cel putin pt o perioada.
Offff, tare rau imi pare cand vad fete atat de tinere care se chinuie asa. Sincer acum.Eu am o sora mai mica si cred ca mi s-ar rupe sufletul sa stiu ca trece prin ce treceti voi.
Multumesc mult p/u grija
azi inainte de scoala pe la vreo 6 am baut un ceai cu 2 felii de rulada cu mac (felii medii)
Apoi dupa scoala pe la 3 am mincat 2 cartofi medii si 1/3 dintr-o felie de piine,si deja la cartoafe s-a alaturat putine muraturi,branza de oaie,ciuperci marinate,unt.....din toate cite putin 10-30 g.
si gata pe azi poate seara voi minca un mar sau 2 mere
Răspuns cu citat