View Single Post
  #292 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 10:45:25
lavazza2011's Avatar
lavazza2011 lavazza2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata, principii dr. BILIC
Date: 170cm, 77.3kg
Mesaje: 674
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Buna si-aici ...

Ma bucur ca pot discuta despre problema asta cu tine.
La mine depresia e instalata de ceva vreme. In noiembrie , in aceeasi saptamana a murit si soacra -mea si am fost si anuntati ca trebuie sa ne mutam , dintr-un loc de unde stateam cu chirie de 7 ani si speram sa cumparam apartamentul din casa respectiva ( era la curte si era locuinta de serviciu de la sotul meu ). Am avut termen pana la 1 ianuarie.... era destul de greu sa gasim ceva repede, se strinsesera o groaza de lucruri, avem 3 catei la care a trebuit sa renunt si ma doare foarte rau treaba asta.
Am reusit sa gasim apartamentul asta in prag de sarbatori, cand toata lumea se ocupa cu pregatiri. Mi-a fost foarte greuuuuu pentru ca de-abia asteptam sarbatorile , era primul an in care copilul meu constientiza de bradut, de luminite si eu nu puteam sa i le ofer. De craciun caram mobila ... sortam lucruri. Eu sunt o impatimita a sarbatorilor de iarna si vestile astea m-au lovit in moalele capului. Era o perioada in care eu faceam liste cu ce cadouri sa iau, cui sa iau ...etc.
Pe de alta parte moartea soacra-mii m-a socat, desi n-a fost o relatie extraordinara intre noi, dar tottusi era o prezenta destul de activa in viata noastra. Nu stiam ca e bolnava si a murit intr-o saptamana. ( inainte de a muri m-am certat la cutite cu ea )
Apoi viata de cind cu asta mica, care nu mai imi da aceeasi libertate ca inainte.
Acum vreo luna jumate, mi-am facut si testele alea la gineco si traiam cu senzatia ca am cancer de col, pentru ca aveam niste sangerari aiurea si erau de fapt din vezica, o infectie urinara ,,, ( mi-era frica ptr ca in 2007 am avut niste probleme uritele si am crezut ca au recidivat )
Sunt constienta ca sunt persoane care chiar se confrunta cu probleme adevarate si nu cu prostiute prin care trec eu ... numai ca pe mine toate astea m-au marcatsi asa cum am mai spus, pe fond de oboseala, nopti nedormite, viata dezorganziata - m-au facut sa clachez ,
Am facut greseala de-a merge direct la psihiatru si m-auj speriat atit diagnosticul cit si pastilele iar in mintea mea acum e o lupta interna. ...oare sa le iau, oare chiar am nevoie de ele, sau pot trece singura peste ?
apartamentul in care suntem acum imi displace pentru ca e la marginea bucurestiului, e greu de ajuns in oras, mai ales cu copil, e la etajul 7 ,, ,destul de izolat,
Singura bucurie este Azuga, la munte, acolo avem o garsoniera pe care am cumparat-o acum citva ani numai ca mai avem credit la banca si pana nu reusim sa mai achitam din el nu reusim sa ne luam casa noastra in Bucuresti.
Alina iti multumesc ca m-ai lasat sa ma descarc si aici, nu vreau sa te incarc cu problemele mele
Esti o tipa super !