View Single Post
  #2928 (permalink)  
Vechi 09 iun 2012, 10:29:18
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta

Buna Cristina

In primul rand vreau sa iti spun ca eu consider ca nu avem de ce sa te judecam, pe langa faptul ca nu e dreptul nostru, mi se pare ca ai abordat problema cu integritate. Referitor la solutie, asa cum cred ca stii si tu deja, doar tu poti sa iei o decizie. Sotul tau pare un om minunat, dar daca tu consideri ca cealalta cale este cea pe care trebuie sa o urmezi pentru a fi fericita, atunci asa ar trebui. Tu trebuie sa te gandesti bine si sa pui lucrurile in balanta, sa iti dai seama ce iti doresti de la viata si cum ai mai multe sanse sa le obtii. Singurul sfat pe care ti-l pot da (si nu stiu daca la tine ar functiona, e mai mult ce as face eu) este sa incerci sa te detasezi cateva zile de tot, inclusiv de sotul tau. Sa vezi de care ti se face dor, pe care ai tendinta de a-l suna primul si lucruri de genul asta.

Te pup si iti doresc sa iti gasesti linistea pentru a lua o decizie cat mai buna
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]