View Single Post
  #2969 (permalink)  
Vechi 29 iul 2012, 10:45:24
madulina's Avatar
madulina madulina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2010
Locaţie: Doha, Qatar
Vârsta: 40
Dieta: Dukan
Date: 165cm, 85kg
Mesaje: 866
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (VI)

Citat:
Anterior postat de andral Vezi mesajul
e greu cand e f cald sa mai faci si sport...eu intr.o vara in Romania am slabit cu dieta si ore de dans,imi alesesem mai multe melodii,pentru circa o ora -o ora si jumatate,si le puneam si dansam de una singura,plus ca faceam abdomene si alte cateva exercitii si a functionat,bine ar fi sa fac si acum la fel...
problema acum la mine e ca trebuie sa gatesc mereu,nui pot tine pe toti la dieta si tentatia e f mare si de regula cedez,nu exagerez,gust,dar rezultatul e ca nu slabesc
in Romania n-am avut astfel de probleme, mergeam zilnic la munca, inapoi acasa, la piata .. foarte rar, doar pentru urgente mai luam un taxi, dar de 2 ani juma de cand sunt aici, nu ma misc deloc ca n-am unde si timp de o sala nu prea e ... mi-am luat un dvd cu pilates si ma maimutaresc ar trebui sa-l iau in serios si stepper-ul ..

cat despre gatit, eu sunt singura si e cu du-te vino: e ok daca vrei sa-ti faci chestii light, desi eu nu prea gatesc .. si pe de alta parte, te tenteaza sa comanzi sau take-away ca te gandesti ca n-are sens sa stai in bucatarie pentru 1-2 portii de mancare ..

eu acum mi-am luat fructe, salata, iaurt, peste ... si sper sa ma tin de ele ..