Subiect: Jurnal Zoe
View Single Post
  #2996 (permalink)  
Vechi 17 ian 2017, 09:46:21
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.737
Aprecieri acordate: 11.150
Am fost apreciat(a) de 10.559 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

lore, vezi că aşa am făcut nişte luni la rând şi nu-i nici o sfârâială, îţi zic eu

ieri seară am mâncat iar mult, pentru că era târziu când am ajuns. a fost aşa: pe la 3 jumate am mâncat o plăcintă cu brânză şi am băut o cafea, deşi nu mi-era deloc foame, la insistenţele companioanei mele (care a fost insistentă până la a mă face să-mi fie jenă de chelneriţă şi să accept, nu înţeleg oamenii ăştia, le spui nu în toate felurile şi nu te aud, măi, nene ). deci se zice că eram mâncată pentru după-masă. am ajuns, în schimb, acasă pe la 7 şi eram chiaună de foame, drept care am mâncat un sandviş foarte mare cu pastramă şi caşcaval, pâine cu jumări şi ceapă, paste cu vinete şi am încheiat glorios cu 2 pătrăţele de ritter cu mentă. a, şi-am băut şi vin.
porceala asta nu s-a soldat cu nimic la cântar dar, lăsând la o parte faptul c-aş fi fost mai uşoară azi dacă nu-mi dădeam în petec, chestia e că (aproape) degeaba am mâncat când nu mi-era foame, important pentru mine e să mănânc când mi-e!

azi md: un pateu cu brânză (dimineaţă am fost la analize, pe nemâncate)
g: măr
p: ciulama de ciuperci cu 2 felii de pâine
c: tbd
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
ladyamneth (17 ian 2017), lidiuta (17 ian 2017), LOREDANA99 (17 ian 2017)