View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 16:59:10
Suzume's Avatar
Suzume Suzume este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 34
Dieta: South Beach Faza 1
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 1.509
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Pancakes ( clatite americane )

Citat:
Anterior postat de ali_lumi Vezi mesajul
Ingrediente:
4oog faina
5 linguri zahar
un praf de sare
2 oua
600ml lapte batut
2 plicuri praf de copt
1 plic zahar vanilat
40g unt topit

  • Mod de preparare: Intr-un bol amestecam faina,sarea,praful de copt si zaharul vanilat.
  • Separat amestecam laptele batut cu cele 2 oua.laptele peste amestecul de faina si omogenizam cu mixerul, cu atentie sa nu ramana cocoloase,iar la sfarsit adaugam untul topit in compozitie.
  • Lasam compozitia la frigider pentru 30 de minute.
  • Luam o tigaie de teflon(nu este nevoie de ulei la prajit) si o punem la incins pe foc.
  • Cand s-a incins destul,turnam cu atentie cu un polonic cate o gramajoara rotunda.
  • Se prajeste pe ambele parti pana devin aurii.Atentie,focul nu trebuie sa fie puternic.
  • Stim ca este gata de intaors atunci cand apar mici bule in aluatul de deasupra.Se serveste cu inghetata de vanilie si dulceata.Ori cu sirop de artat in stil american.Dar le puteti servi cu orice va place.
Nu sunt ele extraordinar de dietetica , dar le puteti imbunatati in stilul vostru . Sunt foarte bune si zic eu ca un mic rasfat asa odata la luna nu strica
Mersi Ali
__________________
Jurnalul meu: Jurnalul Roz al lui Suzume
Citat:
Anterior postat de Art Williams
"I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it."
Suzume, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 636 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat