Subiect: Adio, voluptate!
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 26 iul 2009, 15:34:07
Yadiressa's Avatar
Yadiressa Yadiressa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Disociata
Date: 162cm, 51kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Adio, voluptate!

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
dulceatzat cu cirese....ah de cand n-am mai mancat... bunica facea cand eram mici...dar sincer cred ca as lua doar o linguritza si gata...la dulceatza de nuci verzi (daca asa i-o zice) la aia n-as rezistaanyway


iti urez un BINE AI VENIT LA NOI sanatos si bucuros

cred ca cel mai sanatos pentru tine acu e o dieta pe calorii.... nu doar ptr ca ai sa slabesti dar si ptr ca vei invatza produsele si mancarica care o papi...iar la mentzinere si pe viitor ai sa stii ce sa evitzi

sportul este o componenta importanta... dar ca sa slabesti si sa ai o inimioara sanatoasa tre sa faci aerobic-cardio


La o silueta cat mai sexoasa
Multumesc mult pt urari si pt sfaturi.

Ma gandeam si eu ca ar trebui sa incep sa numar caloriile. Nu la modul obsesiv, dar.. daca fac asta la un moment dat voi ajunge sa ma ingrozesc de cat imi pot maltrata organismul. Abia astept sa pot spune ca nu mai stiu cand am mancat ultima oara dulceata de cirese. Dar, si daca nu mancam azi, era simplu sa spun cand am facut-o ultima oara. Ieri! Si, sa fie treaba treaba, am mancat-o combinata cu una de capsune.
Dupa ce am citit mesajul tau, am intrat pe un calculator de calorii si am vazut ca 100 gr de dulceata are aproape 300 calorii. Amuzant e ca am mancat o jumatate de borcan.
Dar, sa privim si partea buna a lucrurilor- m-as putea inscrie la un concurs de infulecat dulceata!

Zi buna! Te pup!
Yadiressa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1820 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1303 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]