View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 26 iul 2010, 14:25:34
minouse's Avatar
minouse minouse este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Buna ziua tuturor.
E prima mea aparitie pe acest forum si e primul meu jurnal!
Am 34 de ani, 1,75 inaltime si 81 de KGGGG!!!!
Pana acum un an am reusit sa ma mention la o greutate de 70-72 KG (tot era prea mare pentru inaltimea mea), insa am ramas insarcinata si cele 11 KG acumulate nici ca au mai plecat.
Am fost de cand ma stiu solida, si tot de cand ma stiu mi-am dorit sa slabesc, lucru pe care l-am si reusit de cate ori mi-am propus. Ce nu am reusit niciodata a fost sa ma mentin suficient de mult timp la greutatea pe care o atinsesem. Reveneam sistematic la mancatul haotic, la dulciuri, ignorand cele mai elementare reguli ale bunului simt si ale sanatatii.

Imi dau seama ca am nevoie de ajutor. Imi dau seama ca voi ma puteti ajuta nu neaparat cu sfaturi de slabit (credeti-ma, le cunosc pe toate) ci cu motivatia si incurajarea in a persista pe drumul lung si greu al luptei cu tine insati.

Ca sa concluzionez, pana acum o luna mancam in disperare dulcuri (mancare nu prea multa) si am reusit, nu stiu prin ce miracol, sa ma opresc exact acum 4 saptamani.
De patru saptamani nu am mai mancat nimic dulce si nu imi mai e pofta de dulce.
Consider ca a sosit momentul sa trec in etapa urmatoare, a dietei si regimului sanatos de viata.
Imi doresc sa slabesc 20 KG.
Va sarut
Buna Lacramioara, ai luat decizia corecta.
Adevarul este ca mentinerea este chiar mai grea decat perioada dietei
Ei bine, nu-ti fa griji noi suntem aici sa te sustinem
Sport iti place sa faci?
Felicitari, nu e asa usor sa renunti la dulciuri odata ce te-ai odisnuit cu ele.
Bafta cu slabitul si la multe kg in minus
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live